sadsad x
asdasd

Sublimasyon baskı için kullanılan, ıslak bir baskı olarak sonuç veren tekstil transfer kağıtları ile tişört, çanta gibi tekstil baskıları daha canlı! Sublimasyon tekstil transfer kağıtlarının kullanımı oldukça pratiktir. Sublimasyon kağıt fiyatları ebat ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Sizlerde toptan sublimasyon kağıt alımlarınızı web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilir, toptan alım sayesinde sublimasyon kağıt fiyatlarında indirimi yakalayabilirsiniz! Kendi ithalatımız olan tekstil transfer sublimasyon transfer kağıtlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

SÜBLİMASYON KAĞIDI NEDİR?

Süblimasyon kağıdı nedir sorusuna bu başlık altında detaylı yanıtlar ile cevap vermeye çalışacağız. Bu kağıtlar sublimasyon baskı sektöründe kullanılan transfer baskı kağıdı olarak geçmektedir. İşlevi ise imaj veya görselin bir ürüne transfer edilmesine aracılık etmektir. Süblimasyon kağıdının yapısı standart kağıtlardan farkılıdır. Sublimasyon kağıt özel bir kaplama işleminden geçmektedir. Süblimasyon kağıdı ile günümüzde tişört, kupa, cam, seramik, tabak, taş, metal vb. ürünlerin baskıları kaliteli bir şekilde gerçekleştirilir. Aynı zaman da farklı boyutları ile de istediğiniz ölçülere uygun baskı alabilirsiniz.

Sublimasyon Baskı Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Sublimasyon kağıdı kullanımı oldukça pratiktir. Bu kağıdın nasıl kullanılması gerektiğini size bir baskı işlemini kısaca simüle ederek anlatacağız. Öncelikle baskı için gerekli malzemeleri hazır etmemiz gerekiyor. Bu malzemeler aşağıda belirtildiği gibidir.

 

  • Sublimasyon Mürekkep 
  • Sublimasyon Kağıdı
  • Sublimasyon Yazıcı
  • Transfer Baskı Presi
  • Transfer Isı Bandı
  • Sublimasyon Ürün 

 

Yukarı da belirtilen malzemeleri hazırladıktan sonra baskı işlemlerine geçebiliriz. Öncelikle bilgisayar ortamında baskı yapacağımız imaj veya görseli hazırlamamız gerekiyor. Bunun için internet üzerinde bulunan çeşitli programlar (Photoshop vb.) ile çalışma yapılabilir. Baskı yapacağımız alana göre hazırladığımız görseli sublimasyon kağıdına çıktı olarak alacağız. Çıktısını aldığımız ürünü baskı yapacağımız ürünün üzerine yerleştiriyoruz. Ardından baskı yapacağımız ürüne uygun sıcaklık derecesine ve süresine pres cihazımızı ayarlıyoruz. Devamında ise pres işlemini yapıyoruz. Süre bittikten sonra baskınız ürüne transfer olmuş halde hazır olacaktır. Daha detaylı sublimasyon baskı aşamaları için bloglarımızı inceleyebilir ya da teknik servisimize ulaşabilirsiniz.

Süblimasyon Transfer Kağıdı Kullanım Alanları

Süblimasyon transfer kağıdı bir çok kullanım yüzeyini desteklemektedir. Metal, seramik, tekstil, ahşap vb. yüzeyler de transfer baskılar yapabilirsiniz. Süblimasyon transfer kağıdı ve mürekkep kaliteli ise alacağınız sonuçlar da o kadar kaliteli olacaktır. Buradan da sizlere mürekkep ve boyanın bir bütün olduğunu ve uyumlu olmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ancak kağıt seçimlerinizi baskı yapacağınız ürüne göre seçmeniz gerekiyor. Tekstil baskı kağıtları ile genel de polyester içerikli tekstil ürünlerine baskı yapılmasının yanı sıra seramik, ahşap, metal ve cam yüzeylere de baskı yapılabilmektedir. Bunun gibi seçenekler arasından size en uygun olanı seçmeniz en iyi baskıyı almanıza olanak sağlayacaktır.

Sublimasyon Kağıt Çeşitleri

Sublimasyon kağıt ölçü ve uygulanacak yüzeyler için farkı ebatlarda ve yapıdadır. Sublimasyon baskıya uygun yüzeye ve ölçüye göre seçebileceğiniz sublimasyon kağıt ürünleri ile baskı sektörüne şimdi sizler de adım atabilirsiniz. Bu ebatlardan bahsedecek olursak A3 ve A4 boyutlarında bir baskı alabilmenize olanak sağlayan sublimasyon kağıt ürünleri mevcuttur. Ya da bir sert zemin ürüne baskı yapıyorsanız sert zeminler için özel geliştirilen sublimasyon kağıt ürünlerini seçebilirsiniz. Yeni başlayan amatör veya profesyonel kullanıcılar her türlü ürünü SERFO ile temin edebilmektedir.

Süblimasyon Kağıt Fiyatları

Süblimasyon kağıt fiyatları alacağınız seçeneklere göre değişkenlik gösterir. Ancak baskınızın temelini oluşturan bu kağıt seçimlerinde ucuza kaçmak sizi kalitesiz ürünlere yönlendirebilir. Sublimasyon transfer baskı kağıdı ürünleri arasında işlevsellik adına kalitesiz ürünler satılabilmektedir. Bu ürünler ucuz fiyatlara satıldığından dolayı tercih sebebi olabilmektedir. Ancak bunlar içerdiği olumsuzluklar sebebi ile baskı kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Sublimasyon baskı kağıdı fiyatları incelenirken bu hususlar mutlaka dikkate alınmalıdır. Örnek verecek olursak kalitesiz baskı kağıtları ne yazık ki renk tonlarını tam anlamı ile yansıtamamaktadır. Bu da baskı kalitesini düşürmektedir. İlaveten, baskının kağıda tutunma özelliği çok az olan bu ürünler de yarım bir baskı sonucu ile karşılaşarak ürünü kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu ve bunun gibi olumsuzluklar yaşamamanız için her zaman sektörde onaylanmış ve kanıtlanmış ürünlerin arkasında duruyoruz. Sizler de SERFO ile sublimasyon kağıt ve diğer tüm sublimasyon ürünlerine kalite ve uygun fiyat eşliğinde sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.