sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 137 ürün görüntüleniyor.

TEKSTİL FOLYOSU NEDİR?

Tekstil folyosu baskı sektöründe kullanılan bir çeşit ısı transfer folyosudur. Bu folyo ile pamuklu, akrilik, polyester, pamuklu-polyester veya polyester-akrilik gibi kumaş türlerine baskı transferi yapılabilir. Kullanımı oldukça kolay olan tekstil folyosu ile neredeyse tüm tekstil ürünlerine baskı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu folyolar baskı için kullanımı kolay ve kaliteli baskılar üretmenize olanak sağlayan malzemelerdir.  Yapısal olarak 3 katmandan oluşan tekstil transfer folyosu tüm Plotter kesim makineleri ile kesilebilir. Katman olarak en üstte taşıyıcı film ve orta katman da ise poliüretan membran adı verilen ürüne aktaracağımız kısım bulunur. Son katman olarak ise Hotmelt adı verilen yapışkan bulunur ve bu yapışkan ısı ve basınçta poliüretan membran için ürüne yapışma kuvveti sağlar. Tekstil folyosu için her türlü renk seçeneğini ve modelleri SERFO aracılığı ile uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

Tekstil Transfer Folyosu Nasıl Kullanılır?

Tekstil transfer folyosu ve gerekli ekipmanlar kullanılarak kaliteli tekstil baskıları elde etmek oldukça kolay. Bunun için ilk etapta olarak sahip olmanız gerekenler Transfer Baskı Isı Presi ve Plotter kesim cihazıdır. Öncelikle baskınızın rengini seçip devamında folyoya karar vererek başlayabilirsiniz. Folyonun içerdiği renk baskı olarak tekstil ürününe geçecek olan renktir. Öncelikle desenimizi kesici Plotter cihazımız ile kesme işlemine tabii tutuyoruz. Bu kesim işlemi ayna yansımalı şekilde ters olarak yapılmalıdır. Kesim işleminden sonra baskı dışı kalan gereksiz alanları soyarak temizlememiz gerekiyor. Şimdi ise tekstil ürünümüzü önceden 150-160 derece ısıtılmış Transfer Baskı Isı Presi cihazımızın tablasına yerleştirelim. Ardından hazırladığımız tekstil transfer folyosunu ürünün üzerine yerleştirerek 8-10 saniye pres yapalım. Süre bittikten sonra kumaş ılık derece seviyelerinde iken yapışkan filmi kumaştan ayıralım. Tekstil folyosu ile baskı işlemini başarı ile gerçekleştirmiş oldunuz.

Flex Folyo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Flex folyo kullanım ve kalite açısından en çok rağbet gören tekstil baskı malzemeleri arasında yer alıyor. Ancak tüm malzemeler de olduğu gibi bununda bazı dikkat edilmesi gereken hususlara sahip olduğunu hatırlatalım. Öncelikle baskınızın kaliteli olması için belirtilen ısı ve sürelerin üzerine çıkmamanız gerekmektedir. Sektörde kullanılan baskı değerleri sitemizde belirtildiği şekildedir. Örnek olarak yüksek sıcaklık derecelerinde folyonuz baskıyı dağıtma riski ortaya çıkaracaktır. Bu da kalitesiz bir baskı denemesi olacağı anlamına gelmektedir. Yine düşük sıcaklıklar da baskı denemeleri olumsuz sonuçlar doğurabilir ve kumaşa tam olarak yapışma gerçekleşmeyebilir. Flex folyo kullanımında öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken hususlar bu şekilde ancak baskı yaptığınız ürün içinde bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Baskı yapılan tekstil ürünlerinin yıkama esnasında makineye ters çevrilerek atılması önerilir. Bu baskıların daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kuru temizleme tekstil folyosu ile yapılan baskılara zarar verebilir. Aynı zamanda çamaşır beyazlatıcı ürünlerinde baskı yapılan kumaş türlerinde kullanılmaması gerekir. Bu öneriler tekstil folyosu ile yapılan baskılar da baskının sağlığı için önerilen hususlardır, kumaşın yıkama talimatına da uymanız gerekmektedir.

Reflektif Tekstil Folyosu Nedir?

Reflektif tekstil folyosu madde olarak yansıtıcı boya içeren malzemelerdir. Normal folyolardan ayıran özelliği boyanın yansıtıcı özellikte olması ve genellikle iş elbiseleri ve üniforma baskılarında kullanılmalarıdır. Baskı süresi olarak da uygulama farkı gösterir. Bu fark ile uygulama derecesi 130 ve süre olarak ise 5-6 saniye uygundur. Bekçi, itfaiye eri, polis ve özel güvenlik gibi meslek alanlarında kullanıldığı gibi, dış mekan çalışanlarının iş kıyafetlerinde de tercih edilir. Standart Plotter ile kesilebilir ve kuru temizleme yapılabilir. Sizler de SERFO aracılığı ile reflektif tekstil folyosu ürününe uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Tekstil Folyosu Fiyatları

Tekstil folyosu fiyatları ve flex folyo fiyatları ürün kalitesi ve kullanım kolaylığı baz alındığında uygun fiyatlara satılan ürünler arasındadır. Baskı sektöründe sıklıkla tercih edilen tekstil folyosu ürünleri, işletmelerin zaman ve bütçe açısından da tasarruf yapmalarına imkan veriyor. Sitemizde bulunan ürünler tamamen ithal olmakla beraber menşeileri Kore ve Almanya’dır. Bu sebeple en kaliteli baskı sonucu alacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm Plotter kesim cihazlarına uygun olması da kullanım kolaylığı sağlar ve üretim hızınızı yükseltir. Aynı zamanda uzun ömürlü baskı türlerinin arasında üst sıralar da yer alır. Bu da ürünlerinizin müşteri açısından beğenileceği anlamını taşır. Sizler de SERFO ile tüm kaliteli tekstil folyosu ürünlerini güvenli alışveriş seçeneklerimiz ile edinebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.