sadsad x
asdasd

DTF Baskı Makinesi ile dilediğiniz kumaşa DTF Transfer Baskı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. DTF Baskı Makinesi çeşitleri A3 ve A4 olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Aşağıda sizler için oluşturduğumuz DTF Tekstil Baskı Makine Setleri ve DTF Baskı Makinesi fiyatlarını bulabilirsiniz. 

DTF Tekstil Baskı sistemi için ihtiyacınız olan DTF Pet Film, DTF Mürekkep ve diğer sarf malzemeleri Serfo’da bulabilirsiniz! DTF Kağıt modellerimiz A3 ve A4 olmak üzere ikiye ayrılırken, DTF Boyalarımız ise 100 ml ve 1 Litrelik seçeneklerle sizlere sunulmaktadır.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.

DTF BASKI MAKİNESİ NEDİR?

DTF Baskı Makinesi tekstil sektöründe her türlü tekstil ürününün baskısı için geliştirilen bir cihazdır. Bu makine sayesinde sublimasyon sektörünün aksine herhangi bir ürün içeriği ya da renk kısıtlaması olmadan dilediğiniz tekstil ürününe baskı yapabilirsiniz. Epson marka yazıcılar üzerinde yapılan geliştirmeler sonucunda tekstil sektörüne uyumlu, masaüstü çalışmalara kaliteli bir çözüm sunan DTF tekstil baskı yazıcısı üretilmiştir. Bu dönüşümler ile yazıcının tank sistemi değiştirilerek püskürtme sistemi ile pet filim baskısı yapabilecek düzeye getiriliyor. Mürekkepleri özel baskı mürekkebi olan bu yazıcılar ile tekstil baskı işlemlerini sorunsuz şekilde yürütebilirsiniz. DTF baskı makinesi çeşitleri mevcuttur. Bunlar A4 ve A3 DTF ebatlarında olan makinelerdir.

DTF Transfer Baskı Teknolojisi Nedir?

DTF Transfer Baskı teknolojisi günümüz de oldukça popüler hale gelmiştir. Kişiye özel tekstil ve promosyona yönelik tekstil ürünleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Tekstil ürünlerine sorunsuz ve kaliteli baskı almanızı sağlayan DTF Transfer Baskı teknolojisi sektöre yeni bir soluk getirmiştir. Bu cihazlar pet filim üzerine tekstil mürekkebi olarak adlandırılan mürekkeplerle çıktı almanızı sağlayan cihazlardır. Transfer pet filim üzerine kaliteli bir baskı aldıktan sonra geriye ise sadece pres makinesinde bunu hayata geçirmek kalıyor. İstediğiniz renk ve model ürün için pet transfer baskı filmi ile istediğiniz görüntüyü veya içeriği tekstil ürünlerine aktarabilirsiniz. SERFO ile sizler de DTF Transfer Baskı makinelerini inceleyerek, uygun fiyatlarla anında sahip olabilirsiniz.

DTF Baskı Nedir? Nasıl Yapılır?

DTF baskı nedir sorusuna bu başlık altında yanıt vermeye çalışarak, baskı adımlarını beraber inceleyeceğiz. Öncelikle DTF, yani “Direct to Film” Türkçe olarak “Film Üzerine” anlamına gelmektedir. Transfer pet filim üzerine çıktı alınır ve bu çıktı tekstil ürünü üzerine aktarılır. Sizler de tüm baskı malzemelerimiz için diğer kategorilerimizi inceleyerek alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu baskı nasıl yapılır sorusuna geçerek sizi bilgilendirelim. Öncelikle bize gerekli olan cihazları ve sarf malzemelerini temin etmeliyiz. DTF tekstil baskı makine seti ürünlerini aşağıdaki başlıkta sizler için inceledik.

DTF Transfer Baskı için Gerekli Malzemeler

 • DTF Baskı Makinesi
 • Beyaz Mürekkep Sirkülasyon Sistemi
 • DTF Mürekkebi
 • DTF Dongle Rip Yazılım Programı
 • Pet Transfer Baskı Filmi
 • Beyaz Transfer Baskı Tozu
 • Düz Pres

 

Öncelikle baskınız için kullanacağınız görseli Photoshop vb. programlarla hazırlayın. Tabii ki sadece görsel olmasına gerek yok. Bu konu da istediğiniz baskıyı gerçekleştirebileceğiniz için ister metin veya logo isterseniz de görüntü baskısı alabilirsiniz. Hazırladığımız görseli DTF Baskı Makinesi aracılığı ile çıktı olarak alalım. Çıktıyı pet transfer baskı filmi üzerine alacağız. Çıktısını aldığımız filmin üzerine elimizde bulunan beyaz transfer baskı tozunu serpiştirerek uygulayalım. Bu uygulama mürekkebin filme tutunmasını arttırarak kaliteli bir baskı çıkmasını sağlayacaktır. Uygun değerler de hazır bekleyen transfer baskı makinesi aracılığı ile baskı tozu döktüğümüz çıktıyı bir süre ısıtıyoruz. Bu ısıtma işlemi baskı tozunun filme nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ardından pet transfer filmini tekstil ürününe görsel olan kısım bakacak şekilde yerleştiriyoruz. Transfer baskı makinesi zeminine tekstil ürününü yerleştirerek uygun sıcaklıklar da ve süre de pres işlemine tabii tutuyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra ise kumaş üzerinde ki filmi yavaşça kaldırıyoruz. Arından tekstil ürünümüzü kısa bir süre için tekrar ısı presine maruz bırakarak mürekkebin tam olarak kumaşa nüfuz etmesini sağlıyoruz. Böylelikle baskı işlemleri bitmiş ve sonuca ulaşmış oluyoruz.

DTF Baskı Makinesi Fiyatları

DTF Baskı Makinesi fiyatları ürün modeline göre değişkenlik gösterdiği için bu yazıda net bir tutar söylemek yanlış olacaktır. Bunun yerine sitemizde bulunan DTF, UV Baskı Sistemleri adlı kategoriye giderek bu baskı için gerekli ürünleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda baskı işlemleri için gerekli sarf malzemelerini de yine aynı kategoriden edinebilirsiniz. Böylelikle DTF Baskı Makinesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak gerekli tüm ekipmanlar hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. DTF Yazıcı fiyatları ticari olarak bakıldığında uygun fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Kendisini kısa vade de amorti edebilen bu cihazlar ile büyük projeler başlatabilirsiniz. Baskı sektörü günümüz de giderek genişlediği için uzun vadede sürekli olarak kazanç getiren bir sektör oluyor. DTF Yazıcı fiyatları da bu kazanç karşısında gayet bütçe dostu tutarlar içeriyor diyebiliriz. Aynı zaman da bu kategori de en çok rağbet gören modeller arasında bulunan Epson DTF yazıcı  modellerini incelemenizi öneririz. İlaveten, en çok tercih edilen yazıcı modeli ise A3 DTF yazıcıdır. Epson marka yazıcılar ürün üzerinde geliştirmeler yapılarak baskı için uygun hale getirilirler. Ancak bu işlemden sonra resmi Epson garantisi devre dışı kalacaktır. Aynı zaman da endişe etmenize gerek olmayacağını da belirterek cihaz hakkında gerekli tüm desteğin SERFO aracılığı ile verileceğini bildirmek isteriz. Bu destek garanti olarak anılmasa da cihaz hakkında her türlü sorununuz da asistanlık etmekten mutluluk duyacağız.  

DTF PET FİLM NEDİR?

DTF Pet Film tekstil baskı sektöründe kullanılan bir baskı filmi türüdür. Pet film transfer kağıdı ile tasarımlarınızı kumaş türü veya renk ayrımı olmaksızın t-shirt, çanta, yastık, şapka, kapşonlu, deri ve benzeri bir çok farklı kumaş üzerine aktarabilirsiniz. DTF Pet Film modelleri için SERFO adresinden ilgili kategorileri inceleyerek anında alışveriş yapabilirsiniz.

DTF Baskı Kağıdı (Pet Film) Nasıl Kullanılır?

DTF Baskı Kağıdı olarak da bilinen DTF Pet Film ürünü yukarıda da belirttiğimiz üzere DTF baskı da kullanılan sarf malzemelerden biridir. Kaliteli baskının en önemli öğelerinden biri pet filmdir. Şimdi nasıl kullanılır sorusunu sizlere küçük bir baskı simülasyonu yaparak aktaracağız. Öncelikle baskı işleminde ihtiyacımız olan malzemeleri hazır hale getirelim.

Gerekli Malzemeler

 • DTF Baskı için Modifiye Edilmiş Yazıcı
 • DTF Baskı Kağıdı  
 • DTF Mürekkep Beyaz Mürekkep Karıştırıcı Tank
 • Rip Programı
 • DTF Transfer Baskı Tozu
 • Düz Transfer Baskı Makinesi ya da DTF Film Kurutma Fırını

 

Öncelikle baskı yapacağımız PNG uzantılı görseli Rip yazılımı ile baskıya hazır hale getiriyoruz. Pet film koyduğumuz DTF yazıcımıza hazırlamış olduğumuz görseli bastırmak üzere aktarıyoruz. DTF Pet filme yazdırdığımız görseli baskı alanını kapsayacak şekilde baskı tozundan geçiriyoruz. Bu toz yardımı ile baskımız tekstil ürününe tam anlamı ile yapışacaktır. Hafif nemli olan mürekkep ve transfer tozunu, transfer baskı makinesine 1 ila 1 buçuk santimetre yaklaştırarak 180 derece 120 saniye boyunca kürlüyoruz. Bu aşamada kesinlikle presleme işlemi yapılmamalıdır. Yalnızca presi pet filme yaklaştıracaksınız. Baskı yapacağımız ürünü düz prese yerleştiriyoruz, ardından baskı yapmış olduğumuz DTF Pet Filmi ürünün üzerine yerleştiriyoruz. Presimizi 165 derece 13 saniye sıcaklığa ayarlayarak baskımızı yapıyoruz. DTF Baskı işlemi sonrasında, ürünü ortalama 30 ila 40 saniye soğuması için dinlendiriyoruz. Soğuma işlemi sonrasında DTF Pet Filmi üründen yavaşça ayırıyoruz. Baskı yaptığımız ürünümüzü tekrardan prese yerleştirerek üst kısmına yağlı kağıt koyuyoruz, 165 derece 13 saniye boyunca presliyoruz ve baskının ürüne tam anlamıyla transfer olmasını sağlıyoruz. Bu işlemler sonucunda sizlerde kaliteli bir DTF baskısına sahip olacaksınız. Gerek cihaz gerek ise yazılım desteği için SERFO ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

DTF Pet Film Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

DTF Kağıt baskılar için sürekli olarak tüketilen sarf malzemeleridir. Bunlar arasından seçim yaparken en önemli kriter boyutudur. DTF Yazıcınız A4 ise DTF Kâğıt alırken de A4 boyutunda kağıt seçmeniz gerekir. Yanlış boyutlarda seçmeniz yazıcınıza uyum sağlamamasına neden olacaktır. A3 DTF Pet Film ve A4 DTF Pet Film arasında ölçü farkları vardır. A4 Boyutu 19x26 cm baskı için uygunken A3 ile 27x38 boyutunca baskılar alabilirsiniz. Eğer A3 boyutunda baskı yapmayı düşünüyorsanız Epson L1800 modelini tercih edebilirsiniz. A4 boyutu ile çalışmak istiyorsanız Epson L805 modeli ihtiyacınızı karşılayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kağıt kalitesidir. Kalitesiz pet film kullanımı baskılarınıza olumsuz yönde etki eder ve baskı ömrünün kısa olmasına sebep olur.

DTF Pet Film Fiyatları

DTF Pet Film fiyatları kağıdın türüne ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Piyasada farklı fiyatlarda DTF Pet Film bulunabilse dahil bunun baskı anlamında karşılığı olumsuz olabilmektedir. Firma olarak sizler için fiyat/performans anlamında en ideal DTF Pet Filmleri satmaktayız. DTF Pet Filmin yanında baskı kalitesini arttıran bir diğer baskı girdisi ise DTF Boyadır. Kalitesiz mürekkepler hem yazıcınıza hem baskınıza olumsuz yansıyacaktır. Sıklıkla yaşanan yazıcıların püskürtücülerinin tıkanma sebebi kalitesiz mürekkepler kullanılmasıdır. SERFO olarak malzeme kalitesine ve uygun fiyatlara özen gösteriyoruz. Satışta bulunan tüm ürünler sitemizde ki ürünler ile uyumlu olan ürünlerdir. Bu yüzden tek bir satıcıdan tüm tedarik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz size fayda ve ekonomi sağlayacaktır. Tüm DTF Baskı Kağıdı ve sarf malzemelerini SERFO ile uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

DTF Beyaz Mürekkep Sirkülasyon Sistemi

 

DTF yazıcılar için beyaz renk mürekkebi karıştıran ve sirküle eden cihazdır. Yazıcınızın ömrünü uzatmak ve işlem sürecini kolaylaştırmak için beyaz mürekkebi karıştıran ve sirkülasyon yapabilen harici bir beyaz mürekkep dolaşım cihazı kullanmanız gerekmektedir. Beyaz mürekkebin dibe çökmesini önleyerek yazıcı kafasını korumaktadır.

 

DTF ve DTG Kafa Temizleme Solüsyonu

 

Uzun süre kafa içerisinde kalan DTF veya DTG mürekkepleri yazıcınızın baskı kafasının nozzlelarını tıkayabilir. Bu ürün hem kafa temizliği yapabilir hem de tıkanmış kafaları açmakta size yardım olabilir.

 

DTF Beyaz Transfer Baskı Tozu

 

DTF beyaz transfer baskı tozu, DTF yazıcılar ile çıktı alınan pet film transfer kağıdının üzerine uygulanır. Her çeşit kumaş, deri, tekstil üzerine transfer işlemi yapılmadan önceki işlemdir. Elastik bir yapıdadır.

 

DTF Tekstil Mürekkebi

 

Tekstil baskı için özel olarak tasarlanan DTF pigment mürekkebidir. Yüksek renk yoğunluğu ve geniş renk gamına sahiptir. Pamuk, kumaş, deri, yüksek elastik kumaş vb. bir çok tekstil grubu ile tam uyumludur. Yüksek kalite ve dayanıklılığı sayesinde 30 yıkamaya kadar dayanıklıdır.

 

CADlink Digital Factory

 

DTF yazıcısı ile tam uyumlu bir baskı programıdır. DTF yazıcınızın hızını arttırır. Yazıcı ve mürekkeplerin verimliliğini maksimum oranda arttırır. Basit ve kullanıcı dostudur. En iyi baskılar için CADlink Digital Factory yazılımını öneriyoruz.

 

DTF Rip Yazılım Programı

 

AcroRIP 10.3 yazılımı DTF yazıcılar arasında kullanılan en yaygın yazılımlardan biridir. DTF Yazıcılarda özel olarak kullanabileceğiniz DTF Rip Yazılımı ile detaylı ve kaliteli baskılar alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.