sadsad x
asdasd

DTF Tekstil Baskı sistemi için ihtiyacınız olan DTF Pet Film, DTF Mürekkep ve diğer sarf malzemeleri Serfo’da bulabilirsiniz! DTF Kağıt modellerimiz A3 ve A4 olmak üzere ikiye ayrılırken, DTF Boyalarımız ise 100 ml ve 1 Litrelik seçeneklerle sizlere sunulmaktadır.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

DTF PET FİLM NEDİR?

DTF Pet Film tekstil baskı sektöründe kullanılan bir baskı filmi türüdür. Pet film transfer kağıdı ile tasarımlarınızı kumaş türü veya renk ayrımı olmaksızın t-shirt, çanta, yastık, şapka, kapşonlu, deri ve benzeri bir çok farklı kumaş üzerine aktarabilirsiniz. DTF Pet Film modelleri için SERFO adresinden ilgili kategorileri inceleyerek anında alışveriş yapabilirsiniz.

DTF Baskı Kağıdı (Pet Film) Nasıl Kullanılır?

DTF Baskı Kağıdı olarak da bilinen DTF Pet Film ürünü yukarıda da belirttiğimiz üzere DTF baskı da kullanılan sarf malzemelerden biridir. Kaliteli baskının en önemli öğelerinden biri pet filmdir. Şimdi nasıl kullanılır sorusunu sizlere küçük bir baskı simülasyonu yaparak aktaracağız. Öncelikle baskı işleminde ihtiyacımız olan malzemeleri hazır hale getirelim.

Gerekli Malzemeler

  • DTF Baskı için Modifiye Edilmiş Yazıcı
  • DTF Baskı Kağıdı 
  • DTF Mürekkep 
  • Beyaz Mürekkep Karıştırıcı Tank
  • Rip Programı
  • DTF Transfer Baskı Tozu
  • Düz Transfer Baskı Makinesi ya da DTF Film Kurutma Fırını

 

Öncelikle baskı yapacağımız PNG uzantılı görseli Rip yazılımı ile baskıya hazır hale getiriyoruz. Pet film koyduğumuz DTF yazıcımıza hazırlamış olduğumuz görseli bastırmak üzere aktarıyoruz. DTF Pet filme yazdırdığımız görseli baskı alanını kapsayacak şekilde baskı tozundan geçiriyoruz. Bu toz yardımı ile baskımız tekstil ürününe tam anlamı ile yapışacaktır. Hafif nemli olan mürekkep ve transfer tozunu, transfer baskı makinesine 1 ila 1 buçuk santimetre yaklaştırarak 180 derece 120 saniye boyunca kürlüyoruz. Bu aşamada kesinlikle presleme işlemi yapılmamalıdır. Yalnızca presi pet filme yaklaştıracaksınız. Baskı yapacağımız ürünü düz prese yerleştiriyoruz, ardından baskı yapmış olduğumuz DTF Pet Filmi ürünün üzerine yerleştiriyoruz. Presimizi 165 derece 13 saniye sıcaklığa ayarlayarak baskımızı yapıyoruz. DTF Baskı işlemi sonrasında, ürünü ortalama 30 ila 40 saniye soğuması için dinlendiriyoruz. Soğuma işlemi sonrasında DTF Pet Filmi üründen yavaşça ayırıyoruz. Baskı yaptığımız ürünümüzü tekrardan prese yerleştirerek üst kısmına yağlı kağıt koyuyoruz, 165 derece 13 saniye boyunca presliyoruz ve baskının ürüne tam anlamıyla transfer olmasını sağlıyoruz. Bu işlemler sonucunda sizlerde kaliteli bir DTF baskısına sahip olacaksınız. Gerek cihaz gerek ise yazılım desteği için SERFO ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

DTF Pet Film Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

DTF Kağıt baskılar için sürekli olarak tüketilen sarf malzemeleridir. Bunlar arasından seçim yaparken en önemli kriter boyutudur. DTF Yazıcınız A4 ise DTF Kâğıt alırken de A4 boyutunda kağıt seçmeniz gerekir. Yanlış boyutlarda seçmeniz yazıcınıza uyum sağlamamasına neden olacaktır. A3 DTF Pet Film ve A4 DTF Pet Film arasında ölçü farkları vardır. A4 Boyutu 19x26 cm baskı için uygunken A3 ile 27x38 boyutunca baskılar alabilirsiniz. Eğer A3 boyutunda baskı yapmayı düşünüyorsanız Epson L1800 modelini tercih edebilirsiniz. A4 boyutu ile çalışmak istiyorsanız Epson L805 modeli ihtiyacınızı karşılayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kağıt kalitesidir. Kalitesiz pet film kullanımı baskılarınıza olumsuz yönde etki eder ve baskı ömrünün kısa olmasına sebep olur.

DTF Pet Film Fiyatları

DTF Pet Film fiyatları kağıdın türüne ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Piyasada farklı fiyatlarda DTF Pet Film bulunabilse dahil bunun baskı anlamında karşılığı olumsuz olabilmektedir. Firma olarak sizler için fiyat/performans anlamında en ideal DTF Pet Filmleri satmaktayız. DTF Pet Filmin yanında baskı kalitesini arttıran bir diğer baskı girdisi ise DTF Boyadır. Kalitesiz mürekkepler hem yazıcınıza hem baskınıza olumsuz yansıyacaktır. Sıklıkla yaşanan yazıcıların püskürtücülerinin tıkanma sebebi kalitesiz mürekkepler kullanılmasıdır. SERFO olarak malzeme kalitesine ve uygun fiyatlara özen gösteriyoruz. Satışta bulunan tüm ürünler sitemizde ki ürünler ile uyumlu olan ürünlerdir. Bu yüzden tek bir satıcıdan tüm tedarik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz size fayda ve ekonomi sağlayacaktır. Tüm DTF Baskı Kağıdı ve sarf malzemelerini SERFO ile uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

DTF Beyaz Mürekkep Sirkülasyon Sistemi

 

DTF yazıcılar için beyaz renk mürekkebi karıştıran ve sirküle eden cihazdır. Yazıcınızın ömrünü uzatmak ve işlem sürecini kolaylaştırmak için beyaz mürekkebi karıştıran ve sirkülasyon yapabilen harici bir beyaz mürekkep dolaşım cihazı kullanmanız gerekmektedir. Beyaz mürekkebin dibe çökmesini önleyerek yazıcı kafasını korumaktadır.

 

DTF ve DTG Kafa Temizleme Solüsyonu

 

Uzun süre kafa içerisinde kalan DTF veya DTG mürekkepleri yazıcınızın baskı kafasının nozzlelarını tıkayabilir. Bu ürün hem kafa temizliği yapabilir hem de tıkanmış kafaları açmakta size yardım olabilir.

 

DTF Beyaz Transfer Baskı Tozu

 

DTF beyaz transfer baskı tozu, DTF yazıcılar ile çıktı alınan pet film transfer kağıdının üzerine uygulanır. Her çeşit kumaş, deri, tekstil üzerine transfer işlemi yapılmadan önceki işlemdir. Elastik bir yapıdadır.

 

DTF Tekstil Mürekkebi

 

Tekstil baskı için özel olarak tasarlanan DTF pigment mürekkebidir. Yüksek renk yoğunluğu ve geniş renk gamına sahiptir. Pamuk, kumaş, deri, yüksek elastik kumaş vb. bir çok tekstil grubu ile tam uyumludur. Yüksek kalite ve dayanıklılığı sayesinde 30 yıkamaya kadar dayanıklıdır.

 

CADlink Digital Factory

 

DTF yazıcısı ile tam uyumlu bir baskı programıdır. DTF yazıcınızın hızını arttırır. Yazıcı ve mürekkeplerin verimliliğini maksimum oranda arttırır. Basit ve kullanıcı dostudur. En iyi baskılar için CADlink Digital Factory yazılımını öneriyoruz.

 

DTF Rip Yazılım Programı

 

AcroRIP 10.3 yazılımı DTF yazıcılar arasında kullanılan en yaygın yazılımlardan biridir. DTF Yazıcılarda özel olarak kullanabileceğiniz DTF Rip Yazılımı ile detaylı ve kaliteli baskılar alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.