sadsad x
asdasd

DTF Baskı Makinesi ile dilediğiniz kumaşa DTF Transfer Baskı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. DTF Baskı Makinesi çeşitleri A3 ve A4 olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Aşağıda sizler için oluşturduğumuz DTF Tekstil Baskı Makine Setleri ve DTF Baskı Makinesi fiyatlarını bulabilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

DTF BASKI MAKİNESİ NEDİR?

DTF Baskı Makinesi tekstil sektöründe her türlü tekstil ürününün baskısı için geliştirilen bir cihazdır. Bu makine sayesinde sublimasyon sektörünün aksine herhangi bir ürün içeriği ya da renk kısıtlaması olmadan dilediğiniz tekstil ürününe baskı yapabilirsiniz. Epson marka yazıcılar üzerinde yapılan geliştirmeler sonucunda tekstil sektörüne uyumlu, masaüstü çalışmalara kaliteli bir çözüm sunan DTF tekstil baskı yazıcısı üretilmiştir. Bu dönüşümler ile yazıcının tank sistemi değiştirilerek püskürtme sistemi ile pet filim baskısı yapabilecek düzeye getiriliyor. Mürekkepleri özel baskı mürekkebi olan bu yazıcılar ile tekstil baskı işlemlerini sorunsuz şekilde yürütebilirsiniz. DTF baskı makinesi çeşitleri mevcuttur. Bunlar A4 ve A3 DTF ebatlarında olan makinelerdir.

DTF Transfer Baskı Teknolojisi Nedir?

DTF Transfer Baskı teknolojisi günümüz de oldukça popüler hale gelmiştir. Kişiye özel tekstil ve promosyona yönelik tekstil ürünleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Tekstil ürünlerine sorunsuz ve kaliteli baskı almanızı sağlayan DTF Transfer Baskı teknolojisi sektöre yeni bir soluk getirmiştir. Bu cihazlar pet filim üzerine tekstil mürekkebi olarak adlandırılan mürekkeplerle çıktı almanızı sağlayan cihazlardır. Transfer pet filim üzerine kaliteli bir baskı aldıktan sonra geriye ise sadece pres makinesinde bunu hayata geçirmek kalıyor. İstediğiniz renk ve model ürün için pet transfer baskı filmi ile istediğiniz görüntüyü veya içeriği tekstil ürünlerine aktarabilirsiniz. SERFO ile sizler de DTF Transfer Baskı makinelerini inceleyerek, uygun fiyatlarla anında sahip olabilirsiniz.

DTF Baskı Nedir? Nasıl Yapılır?

DTF baskı nedir sorusuna bu başlık altında yanıt vermeye çalışarak, baskı adımlarını beraber inceleyeceğiz. Öncelikle DTF, yani “Direct to Film” Türkçe olarak “Film Üzerine” anlamına gelmektedir. Transfer pet filim üzerine çıktı alınır ve bu çıktı tekstil ürünü üzerine aktarılır. Sizler de tüm baskı malzemelerimiz için diğer kategorilerimizi inceleyerek alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu baskı nasıl yapılır sorusuna geçerek sizi bilgilendirelim. Öncelikle bize gerekli olan cihazları ve sarf malzemelerini temin etmeliyiz. DTF tekstil baskı makine seti ürünlerini aşağıdaki başlıkta sizler için inceledik.

DTF Transfer Baskı için Gerekli Malzemeler

  • DTF Baskı Makinesi
  • Beyaz Mürekkep Sirkülasyon Sistemi
  • DTF Mürekkebi
  • DTF Dongle Rip Yazılım Programı
  • Pet Transfer Baskı Filmi
  • Beyaz Transfer Baskı Tozu
  • Düz Pres

Öncelikle baskınız için kullanacağınız görseli Photoshop vb. programlarla hazırlayın. Tabii ki sadece görsel olmasına gerek yok. Bu konu da istediğiniz baskıyı gerçekleştirebileceğiniz için ister metin veya logo isterseniz de görüntü baskısı alabilirsiniz. Hazırladığımız görseli DTF Baskı Makinesi aracılığı ile çıktı olarak alalım. Çıktıyı pet transfer baskı filmi üzerine alacağız. Çıktısını aldığımız filmin üzerine elimizde bulunan beyaz transfer baskı tozunu serpiştirerek uygulayalım. Bu uygulama mürekkebin filme tutunmasını arttırarak kaliteli bir baskı çıkmasını sağlayacaktır. Uygun değerler de hazır bekleyen transfer baskı makinesi aracılığı ile baskı tozu döktüğümüz çıktıyı bir süre ısıtıyoruz. Bu ısıtma işlemi baskı tozunun filme nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ardından pet transfer filmini tekstil ürününe görsel olan kısım bakacak şekilde yerleştiriyoruz. Transfer baskı makinesi zeminine tekstil ürününü yerleştirerek uygun sıcaklıklar da ve süre de pres işlemine tabii tutuyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra ise kumaş üzerinde ki filmi yavaşça kaldırıyoruz. Arından tekstil ürünümüzü kısa bir süre için tekrar ısı presine maruz bırakarak mürekkebin tam olarak kumaşa nüfuz etmesini sağlıyoruz. Böylelikle baskı işlemleri bitmiş ve sonuca ulaşmış oluyoruz.

DTF Baskı Makinesi Fiyatları

DTF Baskı Makinesi fiyatları ürün modeline göre değişkenlik gösterdiği için bu yazıda net bir tutar söylemek yanlış olacaktır. Bunun yerine sitemizde bulunan DTF, UV Baskı Sistemleri adlı kategoriye giderek bu baskı için gerekli ürünleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda baskı işlemleri için gerekli sarf malzemelerini de yine aynı kategoriden edinebilirsiniz. Böylelikle DTF Baskı Makinesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak gerekli tüm ekipmanlar hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. DTF Yazıcı fiyatları ticari olarak bakıldığında uygun fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Kendisini kısa vade de amorti edebilen bu cihazlar ile büyük projeler başlatabilirsiniz. Baskı sektörü günümüz de giderek genişlediği için uzun vadede sürekli olarak kazanç getiren bir sektör oluyor. DTF Yazıcı fiyatları da bu kazanç karşısında gayet bütçe dostu tutarlar içeriyor diyebiliriz. Aynı zaman da bu kategori de en çok rağbet gören modeller arasında bulunan Epson DTF yazıcı  modellerini incelemenizi öneririz. İlaveten, en çok tercih edilen yazıcı modeli ise A3 DTF yazıcıdır. Epson marka yazıcılar ürün üzerinde geliştirmeler yapılarak baskı için uygun hale getirilirler. Ancak bu işlemden sonra resmi Epson garantisi devre dışı kalacaktır. Aynı zaman da endişe etmenize gerek olmayacağını da belirterek cihaz hakkında gerekli tüm desteğin SERFO aracılığı ile verileceğini bildirmek isteriz. Bu destek garanti olarak anılmasa da cihaz hakkında her türlü sorununuz da asistanlık etmekten mutluluk duyacağız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.