sadsad x
asdasd

DTF Transfer Baskı Tozu

15 Şubat 2023

 

DTF TEKSTİL TRANSFER BASKI TOZU

 

DTF Baskı Makinesi tekstil sektöründe her türlü tekstil ürününün baskısı için geliştirilen bir cihazdır. Bu makine sayesinde sublimasyon sektörünün aksine herhangi bir ürün içeriği ya da renk kısıtlaması olmadan dilediğiniz tekstil ürününe baskı yapabilirsiniz. DTF baskı yapabilmek için kullanılan bileşenlerden biri de DTF baskı transfer tozudur. Bu blogumuzda sizlere kısaca DTF transfer tozundan bahsedeceğiz.

 

Baskı sektöründe transfer şekeri olarak da bilinen DTF poliüretan transfer tozu, DTF yazıcılar aracılığı ile çıktısı alınan DTF pet film üzerine uygulanmaktadır. Her çeşit kumaş, deri ve tekstil üzerine DTF baskı işlemi gerçekleştirmeden önce uygulanmaktadır. Elastik ve yumuşak bir yapıya sahip olan DTF tozu 80-200 micron kalınlığındadır. Yapışma oranı oldukça yüksek olan DTF baskı tozu, renklerin canlı bir yapıda transfer edilmesine yardımcı olmaktadır. Baskılara ıslak ya da kuru yıkamaya karşı dayanıklılık kazandırmaktadır.

 

DTF poliüretan transfer tozu ile polyester baskı tozuna kıyasla daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Poliüretan transfer toz, polyester tozdan daha fazla topaklanmaya sebep olabilmektedir. Fakat bu durum sağlıklı bir baskı sonucunun alınmasına engel değildir. Topaklanmanın önüne transfer tozunu kapalı bir kutuda muhafaza ederek geçebilirsiniz. Transfer tozu kesinlikle açık havada bırakılmamalıdır. Kürleme işleminin akabinde pet film üzerinden bu topaklanmaların döküldüğü görülmektedir. Poliüretan transfer tozu ile daha dayanıklı baskı sonuçları alınmaktadır. 

 

Aşağıdaki link aracılığı ile DTF tozunu hemen satın alabilirsiniz!

https://www.serfoto.com.tr/dtf-beyaz-transfer-baski-tozu-1000-gr

 

Bu yazımızda sizlere DTF tekstil baskı sisteminde kullanabileceğiniz DTF tozundan bahsettik ve onları kıyaslamış olduk. DTF poliüretan transfer tozu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için alanında tecrübeli müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza 0212 511 88 16 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Çok daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.